ادعای فروش ۵ نمایش جشنواره فجر در عرض ۱۲ ساعتادعای فروش ۵ نمایش جشنواره فجر در عرض ۱۲ ساعتتاوان گذار- روابط عمومی جشنواره ۳۶ تئاتر فجر اعلام کرد ۱۲ ساعت بعد از گشایش سایت، تمام بلیط‌های ۵ نمایش جشنواره تئاتر به فروش رفت.  

به گزارش «تاوان گذار»، طبق اعلام جشنواره تئاتر فجر نمایش‌های «صد سال تنهایی» آتیلا پسیانی، «پسران تاریخ» اشکان خیل‌نژاد، «سفر به یک فلات چین‌خورده» از برزیل، «رختشویخانه مفاخر» از فرانسه و «فهرست مردگان» رضا ثروتی تمام بلیت‌هایشان به فروش رسیده است.

چنین خبری در حالی منتشر می‌شود که تأخیر در باز شدن سایت فروش برای خبرنگاران و متعاقباً‌ برای عموم مورد انتقاد بخش عمده‌ای از خبرنگاران تئاتر شده بود.

نکته جالب توجه در این فروش آن است که نمایش پسیانی قرار است از ابتدای سال 97 در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رود و امکان تماشای آن هنوز برای مخاطبان وجود دارد. به نظر می‌رسد حضور نوید محمدزاده در این نمایش علت فروش سریع آن باشد.

نمایش «پسران تاریخ» نیز در حالی پرفروش بوده که این نمایش در شروع اجرایش در تئاترشهر با مخاطب متوسطی روبه‌رو بوده و اجرای مجددش در ایرانشهر موفق‌تر بوده است. گفتنی است این نمایش تنها یک اجرا در فجر دارد که می‌تواند دلیلی فروش آنی آن باشد.

دو نمایش «سفر به یک فلات چین‌خورده» و «رختشویخانه مفاخر» نیز به سبب خارجی بودن و اجرایشان در پلاتو اجرا با 30 صندلی از دسترس خریداران خارج شده است.

اما جالب‌ترین مورد «فهرست مردگان» رضا ثروتی است که اجرای چند روزه‌اش در سال گذشته بدون هیاهوی اجرای نخستش در حافظ دنبال شد. ثروتی به سبب ممنوعیت‌هایش نمایش «فهرست مردگان» را بدون ذکر نام خود روی صحنه برده بود. این نمایش حواشی بسیاری در زمان خود داشته و به نظر می‌رسد در شرایط کنونی نیز با حاشیه‌های مواجه خواهد شد.

خبرهایی نیز از اتمام بلیت‌های «اولیورتویست» به گوش می‌رسید که توسط روابط عمومی تأیید نشده است. با این حال مشخص نیست چرا نمایش‌های شاخصی چون «هملت» یا «ملانکولی» به فروش وسیعی دست نیافته‌اند.

 انتهای پیام/


تاریخ انتشار: سه شنبه، 26 دی 1396 ساعت 16:36:31 تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه، 26 دی 1396 ساعت 16:36:31 توسط:hosaynzadeh
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار