ثبات بیمه سرمد حاصل علم، عمل و جوانی

دکتر رشنوادی در بیمه سرمد چه کرد:ثبات بیمه سرمد حاصل علم، عمل و جوانیتاوان گذار-یعقوب رشنوادی، به عنوان یکی از مدیران جوان صنعت بیمه با اتکا به تجربه مدیریتی و تخصص خود طی یکسال گذشته توانست بیمه سرمد را از چالشهایی که چند سال با آن دست به گریبان بود به ساحل آرامش هدایت کند، به همین دلیل او را می توان خلاصه یا تلاقی علم و عمل در صنعت بیمه دانست.به گزارش تاوان گذار، رشنوادی در طول مدیریت کمتر از یک ساله خود در پرچالش‌ترین شرکت صنعت بیمه، حالا یکی از رو به راهترین شرکت‌ها را به گواه صورت‌های مالی منتشر شده، تحویل صنعت بیمه داده است.

تنها در شش ماهه ابتدایی امسال، سود خالص سهام بیمه سرمد ۱۴۷درصد، آن هم در این شرایط رکودی بازار سرمایه، رشد داشته است.

مطابق صورت‌های مالی موجود در سامانه کدال، سود فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت بیمه سرمد رقم شگفت‌انگیز مثبت ۴۱۵درصد، سود عملیاتی مثبت ۱۵۸درصد، درآمد سرمایه‌گذاری از محل منابع بیمه‌ای مثبت ۱۴۵درصد، حق بیمه خالص مثبت ۷۷درصد، درآمدهای بیمه‌ای ۶۹درصد و درآمد حق بیمه این شرکت نیز مثبت ۶۳ درصد رشد داشته است.

این رشد شاخص‌ها در نهایت جهش یک هزار و ۵۱۹درصدی در دریافت‌های نقدی حاصل از سود سهام را برای شرکت بیمه تحت مدیریت رشنوادی به ثمر آورده است.

نکته جالب اینکه رشد جهش‌گونه شاخص‌های مالی بیمه سرمد در این وضعیت نامناسب بازار سرمایه، به اندازه‌ای عجیب بوده که مدیرعامل سرمد در نامه‌ای کم نظیر به سازمان بورس، این بار نه درباره دلایل افت و سقوط بلکه درباره دلایل افزایش سودآوری و رشد شاخص‌های مالی این شرکت توضیحاتی ارائه داده است.

به هرحالی چیزی که از احوالات سرمد برمی‌آید، کشتی طوفان زده این شرکت در کمتر از یک سال به سلامت از بحرانی که می‌توانست گریبان صنعت و چه بسا کشور را بگیرد، عبور کرده و حالا در مسیر رشد و توسعه آرام گرفته است.

مطمئنا بخشی از نتیجه کار رشنوادی به خاطر دانش و سواد آکادمیک او و بخش مهمتر آن به دلیل توانایی و قدرت شخصیتی او در انضباط بخشی به ساختار اداری از هم گسیخته این شرکت حاصل شده است.

او دکتری تخصصی مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت استراتژیک دارد.

رشنوادی از مدیران خبره حوزه‌های مالی کشور است که سابقه مدیرعاملی نهادهای مهمی مانند شرکت توسعه کسب و کار سبا، ریاست هیئت مدیره بازرگانی یاری رسان امین و قائم‌مقامی و معاونت پژوهشکده بیمه را در کارنامه خود دارد.


تاریخ انتشار: چهارشنبه، 18 آبان 1401 ساعت 11:02:18 تاریخ آخرین ویرایش:چهارشنبه، 18 آبان 1401 ساعت 11:02:18 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار