رشد تحسین برانگیز بیمه سرمد در 6 ماهه نخست 1401رشد تحسین برانگیز بیمه سرمد در 6 ماهه نخست 1401تاوان گذار- بررسی صورت‌های مالی بیمه سرمد در شش ماهه نخست 1401، نشان دهنده رشد 158 درصدی سود عملیاتی این شرکت دارد.به گزارش تاوان گذار به نقل از روابط عمومی بیمه سرمد، صورت‌های مالی 6 ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ این شرکت بر روی سامانه کدال منتشر شد.

انتشار صورت‌های مالی بیمه سرمد همزمان با سالروز تاسیس این شرکت نشان می‌دهد که سرمد، روند سال گذشته خود را به طور کامل تغییر داده و به سودآوری رسیده است، به طوری که این شرکت، در صورت‌های مالی خود، ۴۳۴۲۸۵ میلیون ریال (۴۳ میلیارد تومان) سود عملیاتی شناسایی کرده است. این سود در سال جاری در شرایطی به دست آمده است که در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ بیمه سرمد ۷۵۴۵۴۶ میلیون ریال زیان شناسایی کرده بود.

بر اساس این گزارش، سود عملیاتی بیمه سرمد در دوره منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۵۸ درصد رشد داشته است که حکایت از به بار نشستن برنامه‌های این شرکت در حوزه سودآوری و جلب رضایت سهامداران دارد. 

حق بیمه تولیدی این شرکت نیز در این دوره، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶۳ درصد رشد داشته است.

بیمه سرمد همچنین در کنار ارتقای حق بیمه تولیدی و افزایش سودآوری، در آستانه ثبت مرحله دوم افزایش سرمایه خود قرار دارد و به‌زودی سرمایه ثبتی خود را از ۴,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به ۶,۷۶۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال افزایش خواهد داد.

بیمه سرمد از سال ۱۳۹۲ با پشتوانه بانک صادرات ایران، فعالیت بیمه‌ای خود را آغاز کرده و تا امروز سهم خود را از بازار بیمه کشور به بیش از ۱.۵ درصد رسانده است.

دکتر یعقوب رشنوادی دانش آموخته مدیریت استراتژیک و از افراد با تجربه صنعت بیمه از نیمه دوم سال 1400 سکان مدیریت بیمه سرمد را به دست گرفت. وی پس از استقرار در این شرکت با مدیریت حواشی و ایجاد وفاق و همدلی ضمن تنش زدایی با پاکدستی و مبارزه با کجروی های گذشته بیمه سرمد را در مسیر موفقیت قرار داد بطوری که بر اساس صورت های مالی این شرکت از زیان عملیاتی در نیمه نخست سال 1400 به سود عملیاتی 158 درصدی در مدت مشابه سال 1401 رسیده است. 


تاریخ انتشار: دوشنبه، 02 آبان 1401 ساعت 21:48:34 تاریخ آخرین ویرایش:دوشنبه، 02 آبان 1401 ساعت 21:48:34 توسط:مدیریت
می پسندم 1
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار