تأکید رهبر چین بر اتحاد و همکاری با پیونگ یانگتأکید رهبر چین بر اتحاد و همکاری با پیونگ یانگتاوان گذار-رئیس‌جمهوری چین در نامه‌ای به رهبر کره‌شمالی گفت که بیش از هر زمان دیگری مهم است که پکن و پیونگ‌یانگ ارتباطات، اتحاد و همکاری را تقویت کنند.به گزارش تاوان گذار، رسانه دولتی کره‌شمالی (کی‌سی‌ان‌ای) امروز یکشنبه گزارش داد که نامه شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین به کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی پیش از آغاز کنگره حزب کمونیست چین ارسال شده و این نامه واکنشی به تبریک کیم بابت برگزاری این کنگره است.

 کنگره حزب کمونیست چین از امروز آغاز شده و تا ۲۲ اکتبر (۳۰ مهرماه) ادامه خواهد داشت. انتظار می‌رود شی برای سومین مرتبه و برای پنج سال دیگر به عنوان دبیرکل حزب کمونیست حاکم که عالی‌ترین شغل در این کشور است، انتخاب شود.

در گزارش کی‌سی‌ان‌ای آمده است: شی تمایل خود را برای تقویت روابط بین چین و کره‌شمالی ابراز کرد و کمک بزرگی به ایجاد شادی بیشتر دو کشور و مردمان آنها و دفاع از صلح و ثبات در این منطقه و سایر نقاط جهان کرد.

این ابراز حمایت در حالی صورت می‌گیرد که کره‌شمالی رکورد تعداد بی‌سابقه‌ای موشک‌های بالستیک را آزمایش کرده و برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ برای از سرگیری آزمایش‌های هسته ای آماده شده است.

کره‌شمالی می‌گوید که تازه‌ترین فعالیت‌های نظامی این کشور که شامل مانورهای توپخانه‌ای و پرواز هواپیماهای جنگی هم می‌شود، در واکنش به نمایش قدرت از سوی کره‌جنوبی و ایالات متحده است که در اعتراض به تحرکات کره‌شمالی مانورهای نظامی خود را برگزار کرده‌اند.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره آخرین تحرکات کره‌شمالی و واکنش‌های کره‌جنوبی، از همه طرف‌ها خواست از تشدید اوضاع جلوگیری کنند و برای ایجاد شرایط از سرگیری گفت‌وگوها تلاش کنند.


تاریخ انتشار: یکشنبه، 24 مهر 1401 ساعت 09:44:43 تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه، 24 مهر 1401 ساعت 09:44:43 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار