چلسی فاتح لیگ اروپاچلسی فاتح لیگ اروپاتاوان گذار-آبی‌های لندن با برتری مقابل منچسترسیتی، برای دومین‌بار در تاریخ، فاتح لیگ قهرمانان اروپا شدند.در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا، دو تیم چلسی و منچسترسیتی در ورزشگاه پورتو پرتغال برابر هم به میدان رفتند.

آبی‌های چلسی بازی را بهتر شروع کردند و می‌توانستند خیلی زود نیز به گل برسند ولی تیمو ورنر قدر موقعیت‌های خود را ندانست.

انگولو کانته نیز یک‌بار می‌توانست گلزنی در فینال لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند که توپ او نیز راه به جایی نبرد.

سیتی که روی سرعت رحیم استرلینگ و فیل فودن حساب باز کرده بود، در دقیقه ۲۷ شانس خوبی برای باز کردن دروازه چلسی داشت ولی آنتونیو رودیگر مدافع آلمانی به‌موقع سر رسید و مانع باز شدن دروازه تیمش شد.

چلسی در دقیقه ۴۲ بازی به چیزی که حقش بود، رسید. پاس در عمق زیبا و نبود مدافع میانی باعث شد تا کای هاورتز با عبور از ادرسون دروازه سیتی را باز کند و نیمه اول با برتری یک بر صفر چلسی به پایان برسد.

در نیمه دوم منچسترسیتی تلاش زیادی برای باز کردن دروازه چلسی داشت ولی آنتونیو رودیگر مدافع آلمانی در دقیقه ۵۷ کوین دی‌بروین هافبک بلژیکی منچسترسیتی را سرنگون کرد و یک کارت زرد دریافت کرد.

مصدومیت دی‌بروین جدی بود و او جای خود را به گابریل ژسوس مهاجم برزیلی داد.

چلسی در ادامه به ضدحمله روز آورد. کریستین پولیسیچ در دقیقه ۷۳ یک موقعیت را از دست داد تا پپ گواردیولا تصمیم بگیرد سرخیو آگوئرو بهترین گلزن تاریخ سیتی را به جای رحیم استرلینگ ستاره تیم منچسترسیتی به زمین بازی بفرستد.

در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر چلسی به پایان رسید تا این تیم برای دومین‌بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.

فینال لیگ قهرمانان اروپا:

چلسی ۱ - منچسترسیتی ۰

گل:  کای هاورتز (۴۲)

به این ترتیب توماس توخل سرمربی آلمانی برای اولین‌بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه و به افتخارات قبلی خود اضافه کرد.


تاریخ انتشار: یکشنبه، 09 خرداد 1400 ساعت 11:19:05 تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه، 09 خرداد 1400 ساعت 11:19:05 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار