خودشیفته مجازی است درکش کنیدخودشیفته مجازی است درکش کنیدتاوان گذار- قبلا افراد منويات فكري و روحي خود را بصورت حضوري و غيرحضوري بروز مي دادند ولي الان با ظهور شبكه هاي اجتماعي اين فضا مهيا شده تا قدري افراد بيشتري از روحيات و افكار منفي و مثبت اطرافيان(همكار، همكلاس، همسايه و...) باخبر شوند.اين روزها شبكه هاي اجتماعي مجرايي شده اند تا افراد بيمار خود را به همه معرفي كنند، هرچند هدفشان كسب شهرت است غافل از اينكه ذات خود را عريان مي كنند.
شايد ارزيابيشان از اين معامله برد باشد كه نيست! تا چه فكر كنند.
تمایلات خودشیفتگی در همۀ افراد وجود دارد و اینکه امروزه این گونه خصلت ها بیشتر قابل لمس شده از آنجا ناشی می شود که رسانه های اجتماعی رایج و همه گیر شده اند.

برخي رسانه هاي اجتماعي همچون تلگرام را مسبب بيماري خودشيفتگي مي دانند در حالي كه رسانه های اجتماعی مسبب اين اختلال شخصيتي نیستند، بلکه صرفاً امکان ظهور و تجلیِ آن ها را فراهم می کنند.
اگر کسی خودشیفته باشد، می خواهد بازتاب های مثبتی از خود نشان دهد. او جهان را به دید آینه می نگرد و مرتباً به دنبال تصدیق شدن است.
ازاین رو برای چنین فردی محتمل است که بخش اعظمی از زندگی خود را با حساسیتِ بسیار زیاد و بنا بر اقتضائات رسانه های اجتماعی گزینش و پالایش کند.
چه كنيم كه خودشيفتگي اين روزها جامعه ي ما را در نورديده و بعضي براي جلب توجه دست به هر كاري مي زنند.
برخي با توهم رسانه با ايجاد يك كانال يا به تعريف موافقان مي پردازند يا به ذم ديگراني كه وي را نمي شناسند و قصد معارفه دارند ولي از باب سست ادبي وارد مي شوند.
برخي از اين خودشيفتگان با هدف جلب توجه عده اي (كوچك)خود را بزرگ حس مي كنند هر از گاهي به تقبيه ديگران مي پردازند.
بيماران جامعه ي ما توان درك اين موضوع را ندارند كه چرا جوابي از مخاطبانشان نمي گيرند، توان فهم اين موضوع را ندارند كه جامعه به بيماريشان پي برده است و آنها را بعنوان بيمار پذيرفته است كه زمان درمانشان مي كند.
صنعت بيمه هم از تركش اين گونه بيماران بي نصيب نمانده است....


تاریخ انتشار: جمعه، 17 آذر 1396 ساعت 19:29:33 تاریخ آخرین ویرایش:جمعه، 17 آذر 1396 ساعت 19:36:18 توسط:مدیریت
می پسندم 1
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار