وزیر ارتباطات یا وزیر کری خوانی یا وزیر توجیه جوانی

وقتی جایگاه را توان نگهداری نیست/ جهرمی من عذرخواهی نمی کنم؟وزیر ارتباطات یا وزیر کری خوانی یا وزیر توجیه جوانیتاوان گذار-همیشه در دولت افرادی بوده اند که طرفدار یک تیم آبی یا قرمز باشند ولی هیچ وقت نشد که آنها با توجه به جایگاه کلان مدیریتی که دارند مثل افراد کوچه و بازار با طرفداران تیم مقابل کری بخوانند.روز گذشته تیم پرسپولیس در برابر تیم گل گهر سیرجان برنده بازی شد که در این بین طبق معمول طرفداران این تیم ضمن شادی و کری خوانی برای طرفداران تیم رقیب بار دیگر فضای مجازی را تحت تاثیر قرار دادند.

از بین تمام توئیت ها، استوری ها، پیام ها و وضعیت های منتشر شده در فضای مجازی، استوری وزیر ارتباطات جنجال بپا کرد، وزیر ارتباطات با اشاره به یک خاطره قدیمی فوتبالی اهدافی را دنبال می کند که شاید طرفداران آبی و قرمز فوتبال کمتر به آن توجه دارند. آقای وزیر که طی دوره صدارتش به شکل های مختلف با فیلترینگ و تحت فشار قرار دادن مردم در استفاده از اینترنت به عنوان یکی از حقوق اولیه مردم در عصر مدرن، پاسخگوی مناسبی نبوده است و اینگونه با استفاده از فضای فوتبالی جامعه و هدایت افکار عمومی که غالبا فوتبال را دنبال می کنند، در صدد است فرافکنی نموده و اذهان عمومی را از عملکرد ناقص خود منحرف کند. کما اینکه در روزهای اخیر از طرف نهادهای مختلف وزیر محترم به دادگاه احضار شده اند. شاید کری خوانی یکی دیگر از وظایف وزارت ارتباطات باشد برای ارتباط گیری با مردم یا شاید فراموشی حواشی اطراف وزارتش، مردمی که این روزها خودشان را هم فراموش کرده اند و حال و روز خوشی ندارند.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که اشخاص حقیقی و حقوقی متعددی پیگیر شکایت از محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات هستند. در این اطلاعیه تاکید شده که در ۵ سال اخیر حکم فیلترینگ هیچ شبکه اجتماعی صادر نشده است. سید جمال هادیان در توییتر خود با انتشار فهرست شکایت‌ها نوشت: دادستان محترم کل کشور گفته‌اند: اتهام وزیر ارتباطات صرفا استنکاف از دستور قضایی فیلتر اینستاگرام نیست. برخی اعمال محدودیت‌های دیگر هم ابلاغ و اجرا نشده است. ایشان در صحبت‌هایشان از شکایات متعدد نام بردند. برای تنویر افکار عمومی، فهرست شکایات از وزیر کری خوان را منتشر کردند:

- شکایت طوماروار ۴۳۲ نفر از مردم اهواز درخصوص استفاده از فضای مجازی در حمله تروریستی به رژه اهواز

- شکایت طوماروار حدود ۱۵۰ نفر از طلبه‌های استان کرمان درخصوص فسادهای رخ داده در فضای مجازی

- شکایت ۳ فرد حقیقی با یک مضمون درخصوص فسادهای فضای مجازی

- شکایتی درخصوص مصاحبه وزیر ارتباطات در مورد غصب فرکانس‌های باند ۷۰۰ و ۸۰۰ توسط صدا و سیما

- شکایتی درخصوص توییتی از وزیر ارتباطات در مورد میزان پیشرفت ارتباطات پهن باند در ایران در دولت تدبیر امید

 با توجه به عریضات اعلامی از سوی دادستان به نظر می رسد وزیر وقت مدیریت بر وزارتش را ندارد چرا که غالب مواقع در حال توئیت و استوری گذاشتن برای طرفداران استقلال است.

جناب وزیر کری خوانیش را به جوانی ربط داد و گفت من جوانم و دوست دارم کری بخوانم، اینجاست که باید شک کرد که فردی که هنوز به لحاظ ذهنی در این سطح است آیا صلاحیت وزارت دارد و بر چه اساسی این قبیل افراد که توان درک جایگاه خود را ندارند بر صندلی وزارت تکیه می زنند!

این جملات نقل قول مستقیم از مصاحبه رادیو جوان با وزیر جوان است: «شما رادیو جوان هستید اما تفکراتتان پیر است، بروید و تفکراتتان را عوض کنید. اگر جوان هستید که جوان جوانی می‌کند و کری خوانی هم ربطی به وزیر و غیر وزیر ندارد. هرکسی می‌تواند کری بخواند و پاسخش کری است. وزیر که صبح تا شب در قالب لباس وزیری نیست، من در حوزه ارتباطات وزیرم و یک شهروندم در دیگر حوزه ها. این تفکر پیرمندانه را بگذارید کنار. الان کدام سیاست مدار در کشور را پیدا می‌کنید که درباره فوتبال نظر ندهد؟ من نظرم را در کمال احترام گفتم، نه توهینی کردم و نه حرفی زدم و یک کری خواندم، آیا شما ناراحتید؟»

او درباره این که آیا از استقلالی ها عذرخواهی می‌کند؟ اظهار داشت: «برای چی عذرخواهی کنم؟ مگر چه کرده ام؟ خب شش گل خورده اند دیگر مگر من تاریخ را رقم زده‌ام؟ انقدر می‌گویید این را نگویید و آن را نگویید اما ورزش فضای جوانانه است. اگر بی ادبی هم بگویند برای من منعی ندارد. اگر بی ادبی هم بگویند برای من اشکالی ندارد. من هم یک جوانم مثل شما، یک وظیفه وزیری هم دارم، کری هم دوست داشتم بخوانم و خواندم. جمله دوم من هم ایهام داشت و یک سری گفتند بله دو ستاره استقلال دست نیافتنی است. اشکالی هم ندارد.»

قضاوت با شما.....


تاریخ انتشار: شنبه، 02 اسفند 1399 ساعت 13:19:05 تاریخ آخرین ویرایش:شنبه، 02 اسفند 1399 ساعت 13:19:05 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار