رقابت شورای رقابت با مصرف کننده!رقابت شورای رقابت با مصرف کننده!تاوان گذار-طی سال های اخیر علی رغم گرانی های سرسام آور در جهت حفظ منافع مصرف کننده کمتر کاری انجام شده و اغلب نهادها که خود زیرمجموعه دولت هستند از تولیدکنندگان حمایت کردند.جای سوال دارد، مگر می­شود دولت که حامی تولیدکنندگان است و قیمت­ها را در جهت تأمین منافع تولیدکنندگان افزایش می ­دهد در جبهه دیگری به نام حمایت از مصرف­کننده، سازمان حمایت از مصرف­کننده ایجاد ­کند به کرات دیده شده است در صورت مراجعه مصرف­کننده و یا اعتراض آنها به گرانی، کم­فروشی و.... مصرف­کننده چه در دادگاه و چه در مراجع دولتی دیگر بازنده بوده است و یا عملا در پیگیری مشکلات پرونده مصرف­کننده طوری هدایت می­شود که با طولانی شدن زمان رسیدگی مصرف­کننده دست از پیگیری کشیده و بی­خیال ماجرا شود.

در یک بررسی سطحی، در مورد وظایف شورای رقابت و سازمان حمایت که هر دو آنها را دولت مدیریت می­کند، این تصور به ذهن متبادر می­شود که چه لزومی دارد اگر همه چیز اصولی و قانونی است چه ضرورتی به وجود شورای رقابت هست، جر اینکه شورای رقابت هر از چند صباحی به عنوان بازار گرم کن وارد معرکه می­شود و بازاری را دستکاری می­کند، یا به نوعی آب را گل­آلود می­کند تا ماهیگران ماهی چرب و نرم خود را صید کنند. جایگاه مصرف­کننده کجاست، آیا سازمان حمایت از مصرف­کننده از خود عکس­العملی نشان داده یا می­دهد؟ خیر. چون حامی واقعی نیست که از حقوق مصرف­کننده حمایت کند. می­گویند مصرف­کننده می­تواند در صورت هر گونه مشکلی به سازمان حمایت از مصرف­کننده مراجعه کند، مراجعه به جایی که از قبل رأی صادر شده است و این وسط فقط مصرف­کننده بازیچه منافع یک عده افراد خاص است. مگر جز این است که هر دوی شورای رقابت و سازمان حمایت را دولت اداره می­کند، پس چرا این همه مشکل وجود داشته باشد؟

پرواضح است، یا دولت از این بازارگردانی در بازارهای مختلف سود می­برد و در پی دستیابی به منافع خود است و مردم برای آن جایگاهی ندارند و یا اینکه این دستکاری قیمت­ها بازی با افکار عمومی است تا در این بین ژن خوب­ها به مقاصد خود برسند.

طی روزهای اخیر، در شرایطی که قیمت­ها در بازار خودرو کاهشی شد و قیمت­ها به درآمد مردم نزدیک شد نه مثل گذشته، و فضای امیدواری شکل گرفت، شورای رقابت به عنوان مخل امنیت روانی جامعه بار دیگر دست به کار شد و آرامش متقاضیان خودرو را به هم زد، گویا جامعه ما نباید روزی کمتر از حد خاصی دغدغه داشته باشد، شاید نرم دغدغه مردم در این فضای کرونایی برای یکسری­ها خوشایند نبوده است.

به زعم بسیاری از کارشناسان شورای رقابت در کنترل قیمت ها در بازار خودرو موفق نبوده است و مصوبه اخیر شورای رقابت درباره 18 خودرو ارتباطی با زیان خودروسازان نداشته است. از مسئولین امر می­خواهیم جهت مراعات حال مردم، مردمی که در هر شرایطی در کنار دولتمردان ایستاده­اند حداقل­ها را از آنها دریغ نکنند و اگر توان انجام کار مثبتی را ندارند حداقل کاری نکنند؛ یا به قول بزرگی؛ مار را بخیر شما امید نیست شر مرسانید!


تاریخ انتشار: شنبه، 13 دی 1399 ساعت 14:42:46 تاریخ آخرین ویرایش:شنبه، 13 دی 1399 ساعت 14:43:24 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار