واکنش چین به لغو ویزای بیش از هزار دانشجو و محقق چینی توسط آمریکاواکنش چین به لغو ویزای بیش از هزار دانشجو و محقق چینی توسط آمریکاتاوان گذار- دولت چین "آزار و شکنجه سیاسی" توسط آمریکا را به دلیل لغو ویزای بیش از هزار دانشجو و محقق چینی را محکوم کرد.به نقل خبرگزاری بلژیک، ایالات متحده ویزاهایی که برای بیش از ۱۰۰۰ تبعه چینی بود، بعد از اعلامیه ۲۹ مه ریاست جمهوری برای تعلیق ورود دانشجویان و محققان از چین که به گفته آنها تهدید امنیتی محسوب می شدند، لغو کرد.
وزارت امنیت داخلی آمریکا دیروز گفته بود که واشنگتن صدور ویزا برای دانشجویان و محققان مشخصی از چین را که با ارتش چین در ارتباط بودند، متوقف می کند تا جلوی سرقت را بگیرد.
با انتقاد از این اقدام آمریکا، چین از واشنگتن خواست تا فورا استفاده از انواع بهانه ها برای محدود کردن تعداد دانشجویان چینی در این کشور را متوقف کند.
ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: این اقدام "آزار سیاسی و تبعیض نژادی" آشکار است. پکن این حق را به خود می دهد تا به آنها پاسخ دهد.
نزدیک به 370 هزار دانشجوی چینی در آمریکا مشغول تحصیل هستند که بیشترین تعداد در بین کشورهای دیگر است.


تاریخ انتشار: پنج شنبه، 20 شهریور 1399 ساعت 20:16:28 تاریخ آخرین ویرایش:پنج شنبه، 20 شهریور 1399 ساعت 20:16:28 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار