امضای توافق عادی سازی صلح امارات و اسرائیلامضای توافق عادی سازی صلح امارات و اسرائیلتاوان گذار-بر اساس اعلام یک مقام ارشد کاخ سفید، صلح میان امارات و اسرائیل ۱۵ سپتامبر رسما امضا می‌شود این در حالی است که اسرائیل نیز بر این خبر صحه گذاشت.به نقل از رویترز، یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد مراسم امضای توافق عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل را روز ۱۵ سپتامبر (سه شنبه ۲۵ شهریور) برگزار کند.

این مسئول آمریکا به رویترز گفت که ترامپ روز ۱۵ سپتامبر را برای میزبانی از مراسم امضای این توافق میان رهبران امارات و اسرائیل در کاخ سفید تعیین کرده است.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات هیات های دو طرف را رهبری خواهند کرد.

امارات و اسرائیل ۱۳ اوت از توافق برای عادی سازی روابط با میانجیگری آمریکا خبر دادند.

با امضای این توافق امارات پس از مصر و اردن سومین کشوری است که با رژیم صهیونیستی توافق صلح امضا می‌کند.

اسرائیل سه‌شنبه رسما زمان امضای توافق صلح با امارات را اعلام کرد. وزارت خارجه اسرائیل در صفحه "اسرائیل به عربی" نوشت: زمان امضای توافق اعلام شد و این مراسم 15 سپتامبر در کاخ سفید خواهد بود.

پیش از این یک مقام اسرائیلی ارشد در گفتگوی مطبوعاتی گفته بود که آمریکا قصد دارد امضای توافق مذکور را پیش از سال نوی یهودی که ۱۸ سپتامبر آغاز می شود برگزار کند و پیش بینی کرده بود این مراسم ۱۳ سپتامبر برگزار شود.

در همین راستا بنیامین نتانیاهو توئیت کرد: "هفته آینده «با افتخار» راهی واشنگتن هستم تا به دعوت پرزیدنت ترامپ در مراسم «تاریخی» توافق صلح بین اسرائیل و امارات متحده عربی در کاخ سفید شرکت کنم."

همچنین دولت امارات گزارش داد عبدالله بن زاید، وزیر امور خارجه امارات ۱۵ سپتامبر به دعوت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای شرکت در مراسم امضای پیمان صلح بین امارات و اسرائیل با حضور بنیامین نتانیاهو در راس هیئت رسمی متشکل از مقامات ارشد به واشنگتن می رود.

آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که مراسم امضای این توافق با توجه به وضعیت آب و هوا در باغ جنوبی یا باغ رز یا در داخل کاخ سفید برگزار خواهد شد.

در این راستا دوف کوتلر، مدیر عامل بانک "هبوعلیم" اسرائیل در سخنانی گفت که این بانک به محض امضای رسمی توافق میان تل‌آویو و ابوظبی در واشنگتن همکاری با بانک‌های امارات را آغاز خواهد کرد.

وی گفت که روابط بانکی که انتقال مستقیم وجوه میان دو طرف را تسهیل می‌کند، به توسعه روابط تجاری میان شرکت‌ها کمک خواهد کرد.


تاریخ انتشار: چهارشنبه، 19 شهریور 1399 ساعت 19:22:20 تاریخ آخرین ویرایش:چهارشنبه، 19 شهریور 1399 ساعت 19:22:20 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار