احتمال افزایش تنش در عراق در صورت عدم خروج نیروهای آمریکایی از خاک این کشوراحتمال افزایش تنش در عراق در صورت عدم خروج نیروهای آمریکایی از خاک این کشوربه گزارش تاوان گذار- فراکسیون پارلمانی الفتح وابسته به هادی العامری تهدید کرد، در صورتیکه تصمیم عراق در زمینه خروج نیروهای آمریکایی از کشور پاسخ داده نشود، تنش نظامی علیه نیروهای آمریکایی را آغاز می‌کند.به گزارش تاوان گذار، ائتلاف الفتح دومین فراکسیون بزرگ پارلمانی (۴۷ کرسی از مجموع ۳۲۹ کرسی) متشکل از شاخه‌های سیاسی گروه‌های حشد شعبی نظیر عصائب اهل الحق، جنبش النجباء و سازمان بدر است.

محمد الغبان، رئیس این فراکسیون به تلویزیون دولتی عراق گفت: دولت عراق خواهان اتخاذ تدابیری در جهت پایان دادن به حضور نیروهای بیگانه در خاک عراق به خصوص پس از مصوبه اخیر پارلمان است.

الغبان تاکید کرد: هرگونه سهل انگاری یا دور زدن از سوی نیروهای آمریکایی منجر به خشم مردمی و درگیری‌های نظامی علیه آنها خواهد  شد.

وی هشدار داد: بی‌ثبات سازی منطقه به ضرر روابط عراق و آمریکاست.

پارلمان عراق اخیرا در واکنش به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس،‌ نایب رئیس سازمان حشد شعبی در حمله پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد خواستار پایان دادن به حضور نظامی نیروهای بیگانه در خاک این کشور شد.

دولت عراق می‌گوید، برای برداشتن گام‌های عملی و قانونی جهت اجرای این مصوبه در حال تلاش است و از آمریکا خواست تیمی برای بررسی سازوکار ترک نیروها بفرستد که با پاسخ رد واشنگتن روبه‌رو شد.


تاریخ انتشار: سه شنبه، 24 دی 1398 ساعت 14:38:22 تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه، 24 دی 1398 ساعت 14:38:22 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار