پیشی گرفتن ترامپ از رقبای دموکراتش علی رغم استیضاحپیشی گرفتن ترامپ از رقبای دموکراتش علی رغم استیضاحتاوان گذار-نظرسنجی جدید روزنامه یواس‌ای تودی نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، نخستین رئیس جمهور عصر معاصر آمریکا که در دوره ریاست جمهوری‌اش با استیضاح مواجه است، در حال حاضر و با وجود پیگیری روند استیضاح، از رقبای دموکرات اصلی خود در انتخابات ریاست جمهوری 2020 پیش است.به گزارش تاوان گذار، این نظرسنجی سراسری که توسط روزنامه یواس‌ای تودی/ پایگاه نظرسنجی دانشگاه سافولک صورت گرفته، نشان می‌دهد که ترامپ، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا را با سه درصد اختلاف، برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت را با پنج درصد اختلاف و الیزابت وارن، سناتور ماساچوست را با هشت درصد اختلاف شکست می‌دهد.

این نظرسنجی همزمان با  آن صورت گرفته که مجلس نمایندگان آمریکا امروز (چهارشنبه) یک رأی‌گیری و سنا یک جلسه بررسی در خصوص استیضاح ترامپ تشکیل می‌دهند.

در این رقابت تنگاتنگ، ترامپ همچنین نسبت به پیت بوتیجج، شهردار ساوث بند، شهر کوچکی در ایالت ایندیانا با ۱۰ درصد اختلاف و نسبت به مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک با ۹ درصد اختلاف پیشتاز است.

البته نظرسنجی که نزدیک به یک سال قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ صورت گرفته نشانگر معتبر و قابل اطمینانی در خصوص نتیجه نهایی انتخابات نخواهد بود به ویژه آنکه دیگر نامزدها هنوز انتخاب نشده‌اند. اما این داده‌ها نشان می‌دهند که روند استیضاح ترامپ به اتهام نقض قانون اساسی و سوگند ریاست جمهوری‌، حمایت‌های سیاسی از وی را چندان متزلزل نکرده است.

این نظرسنجی بین تاریخ ۱۰ تا ۱۴ دسامبر (۱۹ تا ۲۰ آذرماه) به صورت تلفنی صورت گرفته که در آن هزار تن شرکت داشتند و درصد خطای آن مثبت و منفی سه درصد برآورد شده است.


تاریخ انتشار: چهارشنبه، 27 آذر 1398 ساعت 12:54:27 تاریخ آخرین ویرایش:چهارشنبه، 27 آذر 1398 ساعت 12:54:27 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار