هشدار کشورهای عربی به شهروندانشان در لبنانهشدار کشورهای عربی به شهروندانشان در لبنانتاوان گذار-در پی بی‌ثباتی امنیتی در لبنان به دلیل اعتراضات مردمی علیه دولت این کشور، کشورهای عربستان، بحرین و امارات زنگ خطر را برای اتباع خود که در حال حاضر در لبنان حضور دارند یا قصد سفر به این کشور را دارند، به صدا درآوردند.به گزارش تاوان گذار به نقل از روسیاالیوم، وزارت خارجه عربستان در توییتی نوشت: با توجه به اوضاع لبنان و پیش‌بینی هرگونه پیامدهای منفی این اوضاع و نیز تاکید عربستان بر سلامت و امنیت شهروندانش، وزارت خارجه به همه شهروندان سعودی نسبت به سفر به لبنان چه از خود عربستان و چه از دیگر کشورها هشدار می‌دهد.

در ادامه این پیام توییتری آمده است: این وزارت‌خانه همچنین از شهروندانی که در لبنان حضور دارند می‌خواهد نهایت احتیاط و هوشیاری را در پیش گرفته و در صورت نیاز برای ارائه تسهیلات و مراقبت‌های لازم با سفارت عربستان در بیروت تماس بگیرند.

در همین راستا، وزارت خارجه امارات نسبت به سفر شهروندان خود به لبنان تا اطلاع ثانوی هشدار داد و از اماراتی‌های حاضر در لبنان خواست، این کشور را ترک کنند و در صورت نیاز برای فراهم کردن ترتیبات بازگشت خود به کشور، با سفارت امارات در بیروت تماس بگیرند.

وزارت خارجه بحرین نیز از شهروندان خود در لبنان خواست به دلیل وجود اعتراضات در این کشور، فورا آن را ترک کنند. این وزارت‌خانه اعلام کرد، بیانیه‌هایش برای عدم سفر به لبنان در راستای دور نگهداشتن شهروندان از هرگونه خطر و حفظ امنیت و سلامت آنهاست.

لبنان شاهد موجی از تظاهرات مردمی خشونت‌آمیز در راستای محکومیت سیاست‌های ریاضتی دولت و مالیات‌های جدید اعمال شده است که آخرین این مالیات‌ها، مالیات بر استفاده از شبکه‌های مجازی مانند واتساپ و وایبر است.


تاریخ انتشار: شنبه، 27 مهر 1398 ساعت 12:02:23 تاریخ آخرین ویرایش:شنبه، 27 مهر 1398 ساعت 12:02:23 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار