اعلام نارضایتی نظامیان آمریکایی از تصمیم ترامپ در خروج از سوریه



اعلام نارضایتی نظامیان آمریکایی از تصمیم ترامپ در خروج از سوریه



تاوان گذار-گروهی از سربازان و مسئولان نظامی آمریکا نارضایتی خود را نسبت به مخالفت دولت ترامپ با حمایت از کردهای سوریه یا مداخله جهت ممانعت از آغاز حمله ترکیه به شمال شرق سوریه اعلام کردند.



به گزارش تاوان گذار به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای شرق‌الاوسط، بسیاری از مسئولان ارتش و دفاع آمریکا از جمله افراد شرکت‌کننده در عملیات داخل سوریه نسبت به سیاستی که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با کردهای سوریه در پیش گرفته، ابراز ناخرسندی کردند.

آمریکا پیشتر ۱۰۰۰ سرباز را از شمال سوریه خارج کرد.

در همین راستا، یک مسئول آمریکایی اعلام کرد: برخی از مسئولان نظامی آمریکایی از نحوه برخورد با کردها به دلیل نقششان در کمک به آمریکا در نبرد با داعش، ناخرسند هستند.

مسئول دیگری در وزارت دفاع آمریکا درخصوص شکست ترامپ در مخالفت شدید با حمله ترکیه یا انجام هرکاری برای توقف حملات علیه کردها تصریح کرد: این موضع، در واقع چراغ سبز ترامپ به ترکیه برای انجام حمله نظامی بود.

یک مسئول نظامی عالی‌ و یکی از شرکت‌کنندگان در عملیات سوریه تاکید کرد که از رفتار و نحوه برخورد کشورش با نیروهای سوریه دموکراتیک که کردها آن را رهبری می‌کنند، احساس شرم می‌کند و آمریکا در دفاع از همپیمانانش که در جنگ علیه داعش آن را حمایت می‌کرد، شکست خورده است.

وی در خصوص احتمال تاثیر این موضع آمریکا بر تقویت ترس همپمانان و شرکاء واشنگتن، گفت: آنها به آمریکا در آینده اعتماد نخواهند داشت و کردها هر آنچه که از آنها خواستیم، انجام دادند و ما آنها را رها کردیم. ما به کردها خیانت کردیم.

پیشتر، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا عملیات ترکیه در شمال سوریه را محکوم کرد.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: عملیات نظامی ترکیه "غیر ضروری و بی‌پروا" بوده و می‌تواند منجر به بازگشت داعش شود.

رئیس پنتاگون افزود: حمله ترکیه به شمال سوریه منجر به فرار داعشی‌های زندانی شد.

ارتش ترکیه از چهارشنبه گذشته عملیاتی را با نام "چشمه صلح" علیه یگان‌های مدافع خلق کرد در شمال شرق سوریه آغاز کرد. نیروهای آمریکایی همپیمان با کردها با آغاز این عملیات از منطقه عقب‌نشینی کرده و کردها را در مقابل این حملات رها کردند. به این ترتیب نزدیک به ۱۰۰۰ نیروی نظامی آمریکا از منطقه خارج شده و تنها حدود ۱۵۰ سرباز آمریکایی در پایگاه التنف در جنوب سوریه واقع در مرزهای این کشور با اردن باقی ماندند.


تاریخ انتشار: چهارشنبه، 24 مهر 1398 ساعت 14:40:52 تاریخ آخرین ویرایش:چهارشنبه، 24 مهر 1398 ساعت 14:40:52 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظر



پایگاه خبری تاوان گذار