اماراتی ها به لبنان پاگشا شدنداماراتی ها به لبنان پاگشا شدندتاوان گذار-وزارت خارجه و همکاری بین‌المللی امارات در بیانیه‌ای اعلام کرد، این کشور پس از سه سال ممانعت، به شهروندانش اجازه داد از امروز(سه شنبه) به لبنان سفر کنند.به گزارش تاوان گذار به نقل از سایت اسکای نیوز، در این بیانیه به نقل از خالد بهالول، معاون وزیر خارجه امارات آمده است، این تصمیم پس از پیگیری امنیت گذرگاه‌ها، تضمین‌های دولت لبنان و تقویت روابط میان دو کشور گرفته شد.

امارات، بحرین، کویت و عربستان در سال ۲۰۱۶ پس از اینکه در اظهاراتی مداخله جویانه اعلام کردند،‌ حزب‌الله لبنان، بر تصمیمات سیاسی در این کشور اشراف دارد، از اتباع خود خواستند لبنان را ترک و به آن سفر نکنند. امارات از آن زمان تاکنون ممنوعیت سفر به لبنان را لغو نکرده است.

امارات همزمان با سفر سعد حریری، ‌نخست وزیر لبنان به ابوظبی جهت شرکت در دومین کنفرانس سرمایه‌گذاری امارات- لبنان، ممنوعیت سفر به این کشور را لغو کرد.

حریری در این سفر با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی دیدار کرد.

بن زاید در توییت خود تصویری از خود به همراه حریری منتشر کرد و خبرگزاری رسمی امارات نیز اعلام کرد، دو طرف روابط دوجانبه میان دو کشور،‌ راه‌های توسعه آن در همه سطوح به ویژه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و توسعه را مورد بررسی قرار دادند.

طبق اعلام خبرگزاری امارات، در این دیدار آخرین تحولات خاورمیانه، خلیج فارس، منطقه عربی و پیامدهای آن بر امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی بررسی شد.


تاریخ انتشار: سه شنبه، 16 مهر 1398 ساعت 14:38:02 تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه، 16 مهر 1398 ساعت 14:38:02 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار