مدیر ناکارآمدی که قافیه ها را باخته!مدیر ناکارآمدی که قافیه ها را باخته!تاوان گذار-از مرداد ماه سال 97 که بی تدبیری مدیرعامل قبلی (آقای افتخاری) حواشی زیادی را برای باشگاه استقلال و هواداران آن ایجاد کرد بی تدبیری جایش را به ناامیدی داد.بعد از ورود فتحی همگان بر این باور بودند که فتحی امید را به اردوی آبی ها بر می گرداند غافل از اینکه با کارهای غیرقابل باور که از یک مدیر بعید بود رفته رفته تیم آبی را کوچک و کوچکتر خواهد کرد.

فتحی که با ورودش بسیاری از بازیکنان ایدآل را که یک فصل با هم بازی کرده بودند و به نوعی هماهنگ شده بودند به بهانه درآمدزایی، جوانگرایی، ضعف بنیه مالی باشگاه و... را از باشگاه دور کرد و آنها را از تیم کنار گذاشت و زمینه ضعف تیم استقلال را با ندانم کاری و بی فکری فراهم کرد.

فتحی با ورود معاون ورزشی جدید برای استقلال تحرکاتی انجام داد که به جای تقویت تیم در پی تخریب تیم بود که حتی با وجود رفتن وی از باشگاه کماکان اتفاقات دامنه داری که این معاون برای استقلال رقم زد همچنان ادامه دارد.

امیرحسین فتحی، مدیرعاملی که به قول یکی از بزرگان باشگاه یا کارش را بلد نیست یا نمی خواهد برای باشگاه دلسوزی کند و حواشی را از باشگاه دور کند. در 14 ماه گذشته  از زمان مدیریت فتحی بر باشگاه استقلال، بطور متوسط هر ماه حداقل با یک حاشیه که تیم را متزلزل کند، روبرو بوده است.

وی علی رغم علم به ضایع شدن حقوق باشگاه استقلال و هوادارانش در میادین مختلف(بازی های رسمی، کمیته انضباطی و...) یا سکوت می کند یا هیچ حرکتی از او ساطع نمی شود.

از جالب ترین حرکات منفعلانه فتحی در برابر حواشی؛ فحاشی به وی و جریمه کمیته انضباطی برای باشگاه بوده است. به قول ضرب المثل معروفی«هم چوب خورد و هم پیاز» پولش را هم باید بپردازد. این حرکت و اقدام بی سابقه در باشگاه استقلال فقط برای فردی پیش می آید که نه توان دفاع از خود را دارد نه باشگاه متبوعش!

شاهکارهای فتحی در 14 ماه گذشته تمامی ندارد، یک ضرب المثل هست که می گوید«خودم زور ندارم برادری در خانه دارم» فتحی که خود توان مدیریت فاجعه سوپرجام را نداشت به "برادر" یا همان معاونش متکی شد تا شاید رأی سوپرجام را برگرداند؛ غافل ازاینکه برادر هم آن برادری نبود که به آن فکر می کرد. کبابی که آقای معاون از آن برای فتحی درباره اش حرف می زد، کباب نبود و...

به نظر می رسد، فتحی برای حفظ آبروی خود و باشگاه استقلال بهتر است دست از کار بکشد و صندلی مدیریتی را رها کند و فعالیت خود را در زمینه دیگری که توانایی اش را دارد ادامه دهد.

طی سال های اخیر باشگاه استقلال فشارهای زیادی را متحمل شده است، با نتیجه نگرفتن استقلال به جای تقویت مالی باشگاه و حفظ بازیکنان وزارت ورزش مدیران نالایق را جابجا کرد تا اینگونه شکل ظاهری حمایت از باشگاه استقلال را حفظ کرده باشد. آقای وزیر باید بداند اگر قصد کمک به باشگاه استقلال را دارد، در کنار مدیران خالی الذهن از فوتبال و مدیریت فوتبالی، بودجه و امکانات را به این حداقل ها نیز اختصاص دهد، نمی شود که مدیر، مدیر نباشد بعد انتظار درآمد زایی داشته باشید. آقای وزیر افرادی که شما به عنوان مدیر به باشگاه استقلال می فرستید رستم نیستند بلکه....

این روزها که استقلال در بازگشت به لیگ است فدراسیون نشینان که اغلب از رقیب سنتی هستند و انتظار حمایتی از آنها نیست! باید با وجدان عمل کنند، دین ما دین صداقت است از ارکان فدراسیون انتظار صداقت می رود. این روزها فدراسیون فوتبال بویژه قاضی القضات کمیته انضباطی در اجرای عدالت دچار تردید شده اند و برای یکسری تیم ها خوب دست به جریمه و تنبیه می شوند و یکسری ها را با نوازش و بعضا سرزنش شفاهی می کنند و بس! عدالت آرزو.....

خلاصه یکی دیگر از معضلات دوران فتحی، عدالت انتخابی کمیته انضباطی است که بیشتر به تنبیه استقلال پرداخته که این هم به نظر می رسد از ضعف مدیرعامل باشگاه است که تعامل لازم را با ارکان فوتبال ندارد!


تاریخ انتشار: سه شنبه، 16 مهر 1398 ساعت 12:31:17 تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه، 16 مهر 1398 ساعت 12:31:17 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار