عرضه اولیه سهام دتوزیع هفته آینده انجام می شودعرضه اولیه سهام دتوزیع هفته آینده انجام می شودتاوان گذار-زمان عرضه سهام شرکت داروپخش به عنوان چهاردهمین عرضه اولیه در سال 98 تعیین شد. بر این اساس مقرر شد 10 درصد سهام توزیع داروپخش یکشنبه هفته آینده در بازار دوم معاملات بورس واگذار شود.به گزارش تاوان گذار، در ادامه ورود شرکت های جدید به بازار سهام ، زمان عرضه اولیه 10 درصد سهام شرکت توزیع داروپخش مشخص شد که یکشنبه هفته آینده 21 مهر در بازار دوم معاملات فرابورس انجام خواهد شد.

در این رویداد 60 میلیون سهم "دتوزیع" با دامنه قیمت 2250 تا 2300 تومانی هرسهم و سهمیه حداکثر 150 سهمی هر سهامدار حقیقی و حقوقی از طریق کارگزاری صبا تامین عرضه اولیه شود.

براساس این گزارش، "دتوزیع" به عنوان بزرگترین شرکت پخش دارویی از نظر سهم بازار ، ۲۸ اسفند سال ۷۵ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. این شرکت در حال حاضر زیرمجموعه شرکت داروپخش و وابسته به سرمایه گذاری تامین اجتماعی است. مرکز اصلی شرکت در تهران و مجموعاً دارای ۲۰ مرکز توزیع سراسری است.

سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۵۰ میلیون تومان بوده که طی چند مرحله به ۶۰ میلیارد تومان رسیده است. فروش شرکت در سال ۹۷ بالغ بر سه هزار میلیارد تومان و سود خالص آن بیش از ۷۷ میلیارد تومان بوده است.

موضوع فعالیت

موضوع فعالیت اصلی شرکت طبق ماده دو اساسنامه شامل تهیه و تدارک انواع دارو و مواد دارویی و شیمیایی، تجهیزات پزشکی، فراورده های بیولوژیک، محصولات آرایشی و بهداشتی، لوازم درمانی، مواد غذایی و اقلام مشابه از داخل و خارج و توزیع و فروش سراسری آنها می شود.

این شرکت با در اختیار داشتن مجموعه ای متشکل از حدود ۲۰۰ دستگاه حمل و نقل، هزار نفر نیروی انسانی مستقر در ستاد و مراکز استان ها، سیستم های پیشرفته و زنجیره سرد و مجهزترین انبارهای نگهداری دارو، زنجیره گسترده‌ای از توزیع دارو و مکمل های دارویی را در اختیار دارد.


تاریخ انتشار: یکشنبه، 14 مهر 1398 ساعت 22:31:32 تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه، 14 مهر 1398 ساعت 22:31:32 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار