سهام دولت در 6 پالایشگاه به روش جدید در بورس عرضه می شود

دژپسند:سهام دولت در 6 پالایشگاه به روش جدید در بورس عرضه می شودتاوان گذار-وزیر اقتصاد از عرضه باقیمانده سهام دولت در ۶ پالایشگاه با روش جدید قیمت‌گذاری در بورس طی دو هفته آینده و ادغام برخی از شعب بانک های دولتی خبر داد.به گزارش تاوان گذار به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست هیات دولت با بیان اینکه در روش قیمت‌گذاری و واگذاری، تغییراتی را در آستانه اجرا داریم، اظهار داشت: طی دو هفته آینده ۶ پالایشگاه دولتی با روش جدید در بورس واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: این سهام را بصورت واحد به واحد عرضه می‌کنیم تا توده مردم حتی کسانی که پس‌اندازهای خرد دارند، بتوانند در این واگذاری‌ها شرکت کنند و این سهام‌ را بخرند.

این عضو کابینه افزود: این اقدام در عین حال که واگذاری چند بنگاه دولتی را مورد نظر قرار می‌دهد و دولت را کوچک می‌کند، توده مردم را هم برای خرید بسیج می‌کند، یک نوع تحقق اقتصاد مردمی را هم به دنبال دارد و از این نظر اقدام بسیار خوبی صورت می‌گیرد.

دژپسند درباره ادغام برخی از شعب بانکی گفت: در بانک‌های دولتی پدیده ادغام بسیار جدی است و سال جاری در مجامع همه بانک‌های دولتی، این مسئله به عنوان یک بند، گزارش‌گیری شده است و در پایان سال هم همه بانک‌ها از این منظر مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه سیاستگذاری کرده‌ و اولویت ادغام را به جاهایی داده‌ایم که چند شعبه دارند تا ارائه خدمات بانکی به مردم دچار مشکل نشود، گفت: به دنبال آن هستیم که هم ارائه خدمت مثل گذشته انجام شود و از سوی دیگر، شعب بانک‌ها کاهش پیدا کرده و بهره‌وری آنان افزایش پیدا کند.


تاریخ انتشار: چهارشنبه، 10 مهر 1398 ساعت 20:42:46 تاریخ آخرین ویرایش:چهارشنبه، 10 مهر 1398 ساعت 20:42:46 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار