بازار مسکن در سایه رکود گام بر می داردبازار مسکن در سایه رکود گام بر می داردتاوان گذار- بررسی ها حکایت از آن دارد که کشور ما طی سال های اخیر سالیانه به یک میلیون مسکن نیاز دارد، در چهار سال دولت یازدهم بجز تکمیل واحدهای مسکن مهر، عملا دولت نتوانست تحرک اساسی و بنیادینی در صنعت مسکن ایجاد کند.در چند ماهی هم که از دولت دوازدهم سپری شده است هنوز این صنعت با همان روند قبلی حرکت می کند.

اما اخیرا مسوولین وزارت راه وشهرسازی میگویند برنامه دولت برای ساخت مسکنبرای متقاضیان واقعی متمرکز شده است. درحال حاضر تقاضا برای مسکن ارزان قیمت بالا بوده واقشار کم درامد از تامین مسکن حداقلی ناتوان هستند، این مسایل باعث شده سیاست های مسکنی دولت به این سمت گرایش پیدا کند.

البته اکنون هیچ سیگنال و یا نشانه ای از رونق و یا گرانی در صنعت و بازار مسکن دیده نمی شود. در این میان برخی از کارشناسان معتقدند مسکن با رکود پیش می رود.

مصطفی قلی خسروی ، رییس پیشین اتحادیه مشاوران املاک می گوید؛ پیش بینی ها در باره آینده صنعت مسکن براساس امیدواری هاست و یا علی چگینی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معتقد است؛ رونق ملایمی در بازار مسکن، انتظار می رود و به روال دولت یازدهم، در دولت دوازدهم نیز پیش بینی شوک های قیمتی منتفی است. با توجه به دیدگاه و نظرات بزرگان مسکن و مشاهدات موجود در بازار، احتمالا تا پایان سال جاری، دوباره مسکن در رکود فرو رود.

*سیاوش الفتی خبرنگار اقتصادی


تاریخ انتشار: یکشنبه، 28 آبان 1396 ساعت 09:18:16 تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه، 28 آبان 1396 ساعت 09:18:16 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار