توقف تولید نفت عربستان ادامه دار خواهد بود

به نقل از رویترز:توقف تولید نفت عربستان ادامه دار خواهد بودتاوان گذار-یک منبع مطلع در بخش انرژی به رویترز گفت، هنوز مشخص نیست توقف تولید نفت تا کی ادامه خواهد یافت زیرا خسارت‌هایی که در اثر حمله انصارالله به زیرساخت‌ها وارد شده "بسیار گسترده" هستند و امکان جبران آن یک شبه ممکن نیست.به گزارش تاوان گذار، به گفته این منبع مطلع، صادرات نفت خام عربستان با برداشت این کشور از ذخایر نفتی عظیم خود مانند قبل ادامه خواهد یافت.

خبرگزاری رویترز امروز (دوشنبه) به نقل از منابع اعلام کرد، بازگشت آرامکو به سطح تولید عادی نفت احتمالا ماه‌ها طول می‌کشد و این به دلیل کاهش تولید نفت این کشور به نصف در پی حملات به تاسیسات نفتی شرق این کشور است.

یکی از این منابع‌ گفت،‌ میزان خسارات وارد شده به این تاسیسات به حدی است که می‌توان گفت وضعیت همچنان بد است.

در پی این حملات بازارهای جهانی شاهد سردرگمی شده‌اند.

یک منبع قبلا به همین خبرگزاری تاکید کرده بود، تولید مجدد نفت عربستان به طور کامل و از سرگیری کامل تولید نفت توسط این کشور احتمالا هفته‌ها طول بکشد نه چند روز.

این منبع مطلع این اظهارات را در اشاره به پیامدهای حمله به مجموعه پالایشگاهی شرکت آرامکو در دو منطقه بقیق و خریص در شرق کشور مطرح کرد.

این حمله منجر به توقف ۵.۷ میلیون بشکه نفت از تولیدات عربستان در روز شد و مسؤولان سعودی تاکنون جدول زمانی برای بازگشت کامل به چرخه تولید ارائه نکرده‌اند.

یحیی سریع، سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن که مورد حمایت انصارالله است، گفته بود، این حمله به واسطه ۱۰ پهپاد انجام گرفت و در چارچوب پاسخ بازدارندگی است.

حمله به تاسیسات نفتی سعودی روز شنبه منجر شد بیش از نیمی از تولید نفت این کشور یا معادل بیش از ۵ درصد از نفت جهانی متوقف شود.

همچنین یک مقام آمریکایی در اشاره به گسترده‌ای سطح عملیات به رویترز گفت، ۱۹ نقطه در این دو مجموعه پالایشگاهی مورد حمله قرار گرفته‌اند.


تاریخ انتشار: دوشنبه، 25 شهریور 1398 ساعت 15:21:53 تاریخ آخرین ویرایش:دوشنبه، 25 شهریور 1398 ساعت 15:21:53 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار