بررسی تاثیر سر و صداهای روزمره بر شنوایی

همکاری اپل و دانشگاه میشیگان:بررسی تاثیر سر و صداهای روزمره بر شنواییتاوان گذار-شرکت اپل و دانشگاه میشیگان قصد دارند طی یک پروژه مشترک، تاثیر سر و صداهای روزمره را بر شنوایی مورد بررسی قرار دهند.به گزارش تاوان گذار، و به نقل از وب‌سایت رسمی دانشگاه میشیگان، شرکت اپل و پژوهشگران "دانشگاه میشیگان"(UMich)، پروژه‌ای را با همکاری یکدیگر آغاز کرده‌اند تا اثرات قرار گرفتن در معرض سر و صدا را بر شنوایی بررسی کنند.

این پژوهش، با کمک اپلیکیشن جدید اپل موسوم به "ریسرچ اپ"(Research app) صورت می‌گیرد که قرار است در اواخر سال جاری از آن رونمایی شود.

"وبویس بومن"(DuBois Bowman)، رئیس دانشکده سلامت عمومی دانشگاه میشیگان گفت: ما از این فرصت منحصر به فرد برای همکاری با اپل خوشحال هستیم. ما در این پروژه قصد داریم نحوه تاثیرگذاری فعالیت‌های روزمره را بر شنوایی مورد بررسی قرار دهیم. اطلاعات به دست آمده در این پژوهش، برای شناسایی اثرات سر و صدا بر شنوایی، اهمیت زیادی خواهند داشت.

"ریک نیتزل"(Rick Neitzel)، استادیار علوم سلامت محیطی و سلامت جهانی دانشگاه میشیگان و سرپرست این پژوهش گفت: ما در این پژوهش، سطح قرار گرفتن در معرض سر و صدا را در مورد کاربران بررسی خواهیم کرد. تحلیل داده‌های این پژوهش، به مرور زمان به پژوهشگران کمک می‌کند تا نحوه تاثیرگذاری سر و صدای روزانه را بر شنوایی درک کنند.

وی افزود: این مجموعه منحصر به فرد از داده‌ها، به ما امکان می‌دهند تا سطحی از میزان قرار گرفتن در معرض موسیقی و صداهای محیطی را ایجاد کنیم که پیش از این وجود نداشته‌اند. این اطلاعات، به ما کمک خواهند کرد تا تصویر واضح‌تری از سلامت شنوایی را به دست آوریم و دانش خود را در مورد اثرات قرار گرفتن در معرض موسیقی و سر و صدا به صورت روزانه مورد بررسی قرار دهیم. پیش از این، هرگز ابزاری برای بررسی این موضوع وجود نداشته است. این پژوهش می‌تواند گام مهمی در این زمینه باشد.

نحوه تاثیرگزاری سر و صدا بر سلامت شنوایی، تاکنون به درستی درک نشده زیرا پژوهشگران ابزار مناسب را برای بررسی اثرات صداهای روزمره بر شنوایی در اختیار نداشته‌اند. آنها امیدوارند که بتوانند از قابلیت‌های محصولات اپل، برای انجام دادن این پژوهش در مقیاس بزرگ استفاده کنند.

"ربکا کونینگهام"(Rebecca Cunningham)، از پژوهشگران این پروژه گفت: قرار گرفتن در معرض سر و صدا، یک چالش در حال ظهور است که پیامدهای جدی برای افراد سراسر جهان به همراه دارد. دانشگاه میشیگان نمی‌تواند این پیامدها را به تنهایی مشخص کند؛ در نتیجه همکاری با اپل، گامی بزرگ در این زمینه به شمار می‌رود.


تاریخ انتشار: چهارشنبه، 20 شهریور 1398 ساعت 21:01:46 تاریخ آخرین ویرایش:چهارشنبه، 20 شهریور 1398 ساعت 21:01:46 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار