خروج نيروهاي اماراتي از يمنخروج نيروهاي اماراتي از يمنتاوان گذار-امارات نیروهایش را از کاخ ریاست جمهوری "معاشیق" در عدن واقع در جنوب یمن خارج و پایگاه‌های خود در آنجا را به طور کامل تخلیه کرد.به گزارش تاوان گذار، روزنامه "عدن الغد" به نقل از یک منبع دولتی و یک منبع در فرماندهی ائتلاف عربی نوشت: نیروهای اماراتی کاخ ریاست جمهوری معاشیق را ترک و پایگاه‌هایشان در آن را به طور کامل تخلیه کردند.

این روزنامه همچنین نوشت: نیروهای عقب‌نشینی کرده اماراتی تانک‌ها، خودروهای زرهی و سلاح‌های سنگین خود را به سمت مقر اصلی‌شان در "البریقة" انتقال دادند.

طبق نوشته این روزنامه یمنی، تعدادی از فرماندهان اماراتی همچنان در کاخ "معاشیق" حضور دارند و منتظر رسیدن هواپیمای نظامی برای انتقال آنها به اردوگاه فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی تحت امر عربستان هستند. نیروهای اماراتی در اواخر سال ۲۰۱۵ وارد کاخ معاشیق شده بودند.

نیروهای شورای انتقالی جنوبی پس از سیطره بر اردوگاه‌ها و موسسات دولت مستعفی در شهر عدن از جمله مقر دولت یمن که در پی درگیری آنها با نیروهای ریاست جمهوری دولت مستعفی طی چهار روز صورت گرفت و طی آن حدود ۴۰ تن کشته و ۲۶۰ تن زخمی شدند؛ در دهم اوت بدون جنگ و درگیری بر کاخ معاشیق تسلط یافتند.


تاریخ انتشار: دوشنبه، 18 شهریور 1398 ساعت 00:04:09 تاریخ آخرین ویرایش:دوشنبه، 18 شهریور 1398 ساعت 00:16:07 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار