دولت آمریکا تصمیمی برای توقیف کشتی ایرانی آدریان دریا ندارد

وزیر دفاع آمریکا:دولت آمریکا تصمیمی برای توقیف کشتی ایرانی آدریان دریا نداردتاوان گذار-وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا تصمیمی برای توقیف کشتی ایرانی آدریان دریا ندارد.به گزارش تاوان گذار، به نقل از رویترز، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز پنج‌شنبه گفت که آمریکا در حال حاضر برنامه‌ای برای توقیف کشتی آدریان دریا ندارد.

اسپر در جمع خبرنگاران گفت: ما اصولا درباره برنامه‌هایمان صحبت نمی‌کنیم، اما در حال حاضر برنامه‌ای برای انجام دادن چنین کاری روی میز من نیست.

وزیر دفاع آمریکا همچنین درباره مذاکره میان آمریکا و ایران گفت: من مسئول این کار نیستم و این وزارت امور خارجه[آمریکا] است که مسئول آن است اما دیدگاه شخصی‌ام این است که خوب خواهد شد اگر فرانسه و دیگران بتوانند کاری کنند که ایران به میز مذاکره بیاید.

به گزارش ایسنا، اظهارات وزیر دفاع آمریکا درباره کشتی آدریان دریا در پی این مطرح می‌شود که این کشتی پس از توقیف شدن با ادعای نقض تحریم‌های آمریکا توسط نیروی دریایی انگلیس در منطقه جبل‌الطارق، چندی پیش آزاد شد.

آمریکا پس از آن، خواستار توقیف این کشتی شد اما دادگاه جبل‌الطارق این درخواست را رد کرد. وزارت خزانه‌داری آمریکا چندی پیش با طرح ادعاهایی درباره فعالیت آدریان دریا، این کشتی و ناخدای آن را تحریم کرد.


تاریخ انتشار: شنبه، 16 شهریور 1398 ساعت 00:11:08 تاریخ آخرین ویرایش:شنبه، 16 شهریور 1398 ساعت 00:11:08 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار