گله از پراید فراوان استگله از پراید فراوان استما ایرانی‌ها چقدر فراموشکار هستیم و چقدر از مواضع خود به راحتی کوتاه می‌آییم. انگار ما نبودیم که پراید را پس می‌زدیم و از آن به ارابه مرگ یاد می‌کردیم!ما ایرانی‌ها چقدر فراموشکار هستیم و چقدر از مواضع خود به راحتی کوتاه می‌آییم. انگار ما نبودیم که پراید را پس می‌زدیم و از آن به ارابه مرگ یاد می‌کردیم!

چرا پراید را تحقیر کردیم، با اینکه پراید سالانه چند هزار نفر را که سودای لذت زندگی داشتد روانه دنیای آخرت می‌کند و با هر خاکسپاری دفن می‌شود، گویی جان دیگر دارد هست و خواهد بود ولی انگار ما نباید باشیم!

این پراید تا جامعه مسکوت ما را خاموش نکند دست بردار نیست، دستش بالای هر دستی است شاید فرستاده‌ای است برای تنظیم جمعیت.

پراید از روزی که وارد کشورمان شد خود را به عنوان یکی از متغیرهای مزاحم تحولات جمعتی کشور معرفی کرد، کارش خیلی درست است، قبل از اینکه بکشد، چه خانواده‌ها را که صاحب خودرو نبودند، شاد کرد ولی افسوس دوستی‌اش دوستی خاله خرسه است، در لحظه‌ای چه خنده‎‌ها را به گریه بدل نکرد.

پراید، این مغرور بی‌همتا! پا را از ایران فراتر گذاشته به عراق و افغانستان و سوریه هم سفر می‌کند، با این تفاوت که در این کشورها، بیشتر همکار جنگ است. بر اساس شنیده‌ها کارش آنجا هم درست است دست جنگ را از پشت بسته بیشتر از جنگ می‌کشد، سلاح نامرئی شده است.

پراید وسیله‌ای است که دستگیری می‌کند از این دنیا تا پیش دادار هستی‌بخش! هر چه خداوند بزرگ خلق می‌کند پراید محو می‌کند!

می‌دانید چرا تولید پراید متوقف نمی‌شود! پراید جایگزین ندارد ولی سرشار از خلاقیت است، خلاقیت پراید در آپشن‌های آن است، زه‌دار، بی‌زه، آینه‌دار بی‌آینه و کلی آپشن‌هایی که بود و نبودشان به امنیت سفر هیچ تأثیری ندارد.

پراید خونخوار، سال‌هاست که می‌کشد ولی کسی یارای مقابله با آن نیست، با قیافه از پیش مچاله‌ شده‌اش دلبری می‌کند! حرفی نیست چون سالار است! جایگزینی ندارد!

پراید ما را می‌کشد، ولی دوستش داریم، این سهل‌الممتنع کره‌ای سال‌هاست تخته گاز می‌رود تخته‌گاز در حرکت است فقط رو به جلو حرکت می‌کند،اصلا به عقب هم بر نمی‌گردد، نمی‌داند چه پل‌ها را خراب و ویران کرده است، به پیاده‌ها نگاه هم نمی‌کند! چون مغرور است!

این غزال تیزپا! در جواب گله‌ها می‌گوید: من تند نمی‌روم شما کند هستید، شما خودتان را به من برسانید!

این روزها میلیون‌ها ایرانی منتظر نرمش قهرمانانه پراید هستند، او هم ما را تحریم کرده، هیچ قطعنامه‌ای جلودارش نیست! پا به پای تحریم‌ها می‌تازد!

شاید منتظر پنج بعلاوه یکی است!

وقتی خبر می‌رسد پراید قصد فروش دارد، همه منتظر می‌مانند که آیا این زیبای مخوف نرمش قهرمانانه‌ای از خود نشان می‌دهد یا همچنان از سر لج و لجبازی کماکان می‌خواهد عذابمان دهد؟

عزیزجان تو که می‌کشی، این همه ناز برای چیست؟

والا بالله؛ حکمی که واسه سیگار صادر شده پیشتر و بیشتر واسه پراید قابلیت اجرا داره!

سیگار بخش‌هایی از بدن رو تنبل و بعد از کار میندازه ولی پراید کل هستی یک فرد رو!

پراید بیمه‌ها رو هم نیمه کرده، نیمی ورشکسته، نیمی در حال ورشکستگی!

به قوی عادل چه می‌کند این پراید!

ایرانی را دیوانۀ خود کرده!

بزرگی می‌گفت: پولی که می‌دی سیگار بخری و بعد آنرا بکشی، ریه‌ات را از دست می‌دهی، بعد هم که باید بمیری!

ولی هنوز بزرگی نیومده بگه: پولی که می‌دی پراید می‌خری و بعد با اون می‌ری تو جاده، تصادف می‌کنی، حتما می‌میری!

منطق بی‌منطقی؛

سیگار کشنده است

پراید کشنده است

هر کسی از سیگار و پراید استفاده کند می‌میرد!

 

 


تاریخ انتشار: یکشنبه، 16 دی 1397 ساعت 08:35:26 تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه، 16 دی 1397 ساعت 09:05:28 توسط:مدیریت
می پسندم 1
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار