همتی سرپرست جدید معاونت ارزی بانک مرکزی را معرفی کردهمتی سرپرست جدید معاونت ارزی بانک مرکزی را معرفی کردتاوان گذار- مراسم معارفه غلامرضا پناهی عصر دیروز با حضور مدیرکل حوزه هیات عامل بانک مرکزی برگزار شد و پناهی به عنوان سرپرست جدید معاونت ارزی بانک مرکزی منصوب شد.به گزارش"تاوان گذار" 

بعد از روی کار آمدن عبدالناصر همتی در بانک مرکزی گمانه زنی ها در مورد تغییرات پست های مختلف در این نهاد افزایش یافت. خبرگزاری تابناک در گزارشی به صورت مفصل به این موضوع پرداخت و اعلام کرد که به زودی غلامرضا پناهی معاونت ارزی بانک مرکزی را در اختیار خواهد گرفت. این خبر امروز تایید شد.

بعد از بازداشت احمد عراقچی و بلاتکلیف ماندن معاونت ارزی بانک مرکزی در روزهای گذشته، غلامرضا پناهی به عنوان سرپرست معاونت ارزی بانک مرکزی منصوب شد.

 عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی امروز در حکمی پناهی که پیش از این معاون بانک ملی در حوزه ارزی بوده را به عنوان سرپرست معاونت ارزی این بانک منصوب کرده است.

این در حالی است که پیش از پناهی، سید احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی در طول یکسال گذشته بود و اخیرا بعد از انتشار اخباری مبنی بر برکناری وی که با تکذیب برخی منابع همراه شد با اعلام سخنگوی قوه قضائیه وی در هفته گذشته بازداشت شده است.

تا کنون هیچ خبری درباره دلیل بازداشت معاون سابق ارزی بانک مرکزی منتشر نشده و حتی مشخص نیست که وی قبل از بازداشت برکنار شده بود یا خیر؟

در ۱۶ مرداد ماه سال گذشته بود که ولی الله سیف پس از آنکه از ماندن خود بر صندلی ریاست بانک مرکزی برای یک سال دیگر اطمینان حاصل کرد، دست به تغییراتی در این نهاد زد. وی پست حساس معاونت ارزی بانک مرکزی را از غلامعلی کامیاب با تجربه گرفت و آن را به سیداحمد عراقچی سپرد. غلامعلی کامیاب از ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۲ مسئولیت معاونت ارزی بانک مرکزی را در دولت یازدهم بر عهده داشت و توانست در دوران حضور خود در این سمت، نوسان های ارزی ناشی از تحریم ها که از قبل به جا مانده بود را کنترل کند و آرامش را به بازار ارز بازگرداند.

سیداحمد عراقچی برادرزاده سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه طی خبری که در هفته گذشته منتشر شد از این سمت کنار گذاشته شد و این اولین حمله عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی به نوسانات بازار ارز بود. بعد از کنار رفتن سیداحمد عراقچی وی بلافاصله بازداشت شد و این موضوع معاونت ارزی بانک مرکزی را بر سر زبان ها انداخت.

قبل از کنار گذاشتن سیداحمد عراقچی از معاونت ارزی بانک مرکزی خبرگزاری تابناک در گزارشی در مورخه ۹ مرداد ۱۳۹۷ اعلام کرد که به احتمال بسیار زیاد غلامرضا پناهی عضو هیات مدیره و معاون بین الملل و ارزی بانک ملی، به عنوان گزینۀ اصلی برای تصاحب پست معاونت ارزی بانک مرکزی خواهد بود. این خبر امروز تایید شد.

غلامرضا پناهی که در مورخه ۵ اسفند ۱۳۹۲ به دستور علی طیب نیا وزیر سابق اقتصاد از ایلام برای عضویت در هیات مدیره بانک ملی به تهران فراخوانده شده بود، تا امروز به عنوان معاون ارزی و امور بین الملل بانک ملی مشغول به فعالیت بود.

سوابق کاری غلامرضا پناهی 

معاونت دایره اعتبارات شعبه ایلام

معاونت دایره امور فنی شعب اداره خارجه بانک ملی

کارشناس مالی اداره خارجه

معاونت اداره امور شعب شرق تهران

سرپرست اداره امور شعب مناطق آزاد

رییس اداره کل خارجه، مدیر امور بین‌ الملل، معاون مدیر عامل بانک ملی در امور ارزی و بین ‌الملل

تدریس در مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی


تاریخ انتشار: دوشنبه، 22 مرداد 1397 ساعت 08:53:33 تاریخ آخرین ویرایش:دوشنبه، 22 مرداد 1397 ساعت 08:53:33 توسط:مدیریت
می پسندم 0
نمی پسندم 0


نظرات

ارسال نظر
نام
تلفن همراه
 
پست الکترونیک
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما


ارسال نظرپایگاه خبری تاوان گذار